فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

بازدید سفیر اندونزی از ظرفیت‌های اقتصادی منطقه ویژه سرخس

سفیر اندونزی با هدف بررسی زیرساخت‌ها و توان منطقه ویژه اقتصادی سرخس برای توسعه همکاری‌های اقتصادی، از این منطقه بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ما، در این دیدار، پراستیو یولیانتورو سفیر اندونزی و هیات همراه به اتفاق محمدرضا کلائی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس و همچنین سعید نادری مدیرکل گمرک شهید شوشتری سرخس از بخش‌های این منطقه بازدی و سپس در نشست مشترک، درباره زمینه‌های توسعه همکاری‌های اقتصادی گفتگو کردند.

سفیر اندونزی در این نشست گفت: با توجه به وجود منطقه ویژه اقتصادی سرخس در خراسان رضوی، هدف ما افزایش ارتباطات سیاسی و اقتصادی بین دو کشور اندونزی و ایران است.

وی بازدید خود از منطقه ویژه اقتصادی سرخس را اولین برنامه سفر به خراسان رضوی و شهر مشهد اعلام کرد و افزود: با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته و ظرفیت‌های موجود، می‌توان در زمینه قهوه، لاستیک و قطعات خودرو، همکاری‌های اقتصادی با ایران و کشورهای مستقل مشترک‌المنافع (CIS) را توسعه داد.

وی خاطر نشان کرد: جلسه تجاری با رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی بسیار تاثیرگذار بود و آنچه که اکنون نیاز است ارتباط بیشتر بین تجار ایران و اندونزی و به ویژه تجار خراسان رضوی است. سفیر جمهوری اندونزی تاکید کرد: هدف ما از ارتباط با این منطقه ویژه تنها افزایش تجارت بین دو کشور نیست بلکه افزایش سرمایه‌گذاری نیز مورد توجه است.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید