فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

برگزاری کارگاه آموزشی مبانی و اصول پدافند غیرعامل ویژه سرمایه‌گذاران و کارکنان منطقه ویژه اقتصادی سرخس 

با توجه به گسترش سایت منطقه ویژه اقتصادی سرخس، توسعه تعاملات مرزی و از طرفی افزایش شرکت‌های سرمایه‌گذاری، کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران این موسسه، کارگاه آموزشی تخصصی تریاژ استارت(اولویت‌بندی مصدومان در حوادث) و نحوه واکنش سریع عملیاتی در زمان بحران را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه ویژه اقتصادی سرخس، این کارگاه در راستای حفظ زیرساخت‌ها، سرمایه‌ها و حفظ اقتدار سازمانی و به منظور ارتقاء آگاهی کارکنان و سرمایه‌گذاران برای نحوه مدیریت صحیح شرایط بحرانی به مدت ۳ روز برگزار شد.
مدیر اداری منطقه ویژه اقتصادی سرخس اظهار کرد: پیرو فرامین رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت پدافند غیرعامل و ضرورت فرهنگ‌سازی در این خصوص، موسسه در راستای ارتقاء پایداری سازمانی، اجرای دستورالعمل‌ها برای حفظ زیرساخت‌ها و ایجاد وحدت رویه و نیز بهره‌برداری از تمام ظرفیت‌های منطقه، برنامه‌هایی را در قالب کارگاه‌های آموزشی به صورت دوره‌ای و مستمر با حضور اساتید برجسته حوزه پدافند غیرعامل اجرا می‌کند.
مریم شعبانی گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی از این دست، باعث ارتقاء فرهنگ پدافندی، شناخت تهدیدها و فرصت‌ها و مدیریت بحران توسط سرمایه‌گذاران و کارکنان موسسه خواهد شد.
او درباره سرفصل‌های آموزشی این کارگاه سه روزه خاطرنشان کرد: آشنایی کارکنان با تریاژ استارت، نحوه واکنش عملیاتی اورژانسی در شرایط بحرانی و همچنین آشنایی با پدافند زیستی، بیولوژیکی و شیمیایی با توجه به فرایندهای عملیاتی در سطح سایت منطقه ویژه اقتصادی سرخس، از جمله این سرفصل‌ها به شمار می‌رود.
مدیر اداری منطقه ویژه اقتصادی سرخس ادامه داد: از دیگر مفاد آموزشی این کارگاه می‌توان به شناسایی منابع اعلان و اطفاء حریق در ساختمان‌ها و اماکن مهم و حیاتی، نحوه کار با خاموش‌کننده‌های دستی و عملیات اطفاء حریق اشاره کرد. 
او افزود: با توجه به استقرار پنج واحد مینی فاینری در منطقه و صدور مجوزهای قانونی برای این واحدها و از سویی دیگر افزایش قابل توجه سرمایه‌گذاری در منطقه، برگزاری مستمر دوره‌های آموزشی از این قبیل بیش از پیش احساس می‌شود.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید