فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

تقدیر امام جمعه سرخس از خدمات آستان قدس رضوی

امام جمعه شهرستان با تقدیر از خدمات گسترده ارائه شده توسط آستان قدس رضوی در شهرستان سرخس، این نوع خدمت را در کشور کم‌نظیر خواند.

حجت‌الاسلام محمد بختیاری در گفتگو با خبرنگار ما یکی از اقدامات بزرگ و موثر آستان قدس رضوی را فراهم کردن زیرساخت‌های منطقه ویژه خواند و گفت: به نظر می‌رسد این منطقه تحول بزرگی را در اقتصاد استان و حتی کشور ایجاد خواهد کرد و تاثیرات مثبتی از جمله کاهش نرخ بیکاری را به همراه خواهد داشت.

توسعه زیرساخت‌های منطقه

وی افزود: البته علاوه بر منطقه ویژه، ایجاد زیرساخت‌های پل مرزی سرخس و ترکمنستان و فرودگاه‌ بین‌المللی این منطقه، توسط آستان قدس رضوی انجام شده که شاید بتوان این خدمت را منحصر به فرد خواند چرا که در کمترمناطقی از کشور چنین زیرساخت‌هایی دیده می‌شود.

نقش مهم منطقه ویژه اقتصادی

حجت‌الاسلام محمد بختیاری افزود: منطقه ویژه اقتصادی سرخس که زیرساخت‌های آن توسط آستان قدس ایجاد شده است نیز تاثیر به سزایی در رشد اقتصادی استان و کشور خواهد داشت.

اهدای زمین به روستاییان برای ایجاد اشتغال

امام جمعه سرخس ادامه داد: از دیگر اقداماتی که از قبل وجود داشته و استمرار پیدا کرده، تعامل سازنده با روستاییان در راستای رونق منطقه و کاهش بیکاری با در اختیار قرار دادن زمین به آنهاست که در برخی از مناطق این اتفاق افتاده و در مواردی هم در دست اقدام است و زمین‎‌های اطراف روستاها که مناسب کشاورزی است به صورت تعاونی در اختیار جوانان بیکار قرار داده می‌شود.

تجهیز بیمارستان شهرستان با حمایت آستان قدس

وی افزود: احداث چند سالن ورزشی در برخی از روستاها، کمک به حوزه علمیه با احداث استادسرا و حمایت حدود سه میلیارد تومانی برای خرید دستگاه و راه‌اندازی بخش سی‌تی اسکن بیمارستان شهرستان سرخس از دیگر اقدامات آستان قدس رضوی در این شهرستان است.

شایان ذکر است به زودی با حضور تولیت آستان قدس رضوی تعدادی دیگر از طرح‌ها و خدمات آستان قدس رضوی برای محرومیت‌زدایی از شهرستان سرخس به بهره‌برداری خواهد رسد.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید