فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

تقویت مناسبات حمل‌ونقل و ترانزیت از مسیر سرخس به کشورهای CIS

در بازدید رئیس شورای بین دولتی مدیریت راه کشورهای مشترک‌المنافع (CIS) از منطقه ویژه اقتصادی سرخس، بر تقویت مناسبات حمل‌ونقل و ترانزیت از مسیر سرخس به کشورهای مزبور تاکید شد.

به گزارش آستان نیوز، در جلسه مشترکی که با حضور بوری کریم اف رئیس شورای بین دولتی مدیریت راه کشورهای CIS، رئیس دفتر همکاری‌های مالی وزارت امور خارجه و همچنین اعضای هیئت مدیره و معاونان موسسه منطقه ویژه اقتصادی سرخس برگزار شد، طرفین پیرامون زمینه‌های مختلف همکاری‌های چند جانبه اقتصادی و حمل‌ونقل گفت‌وگو کردند.

 فرصت‌های همکاری با منطقه ویژه سرخس جذاب است

رئیس شورای بین دولتی مدیریت راه کشورهای CIS در این جلسه با اشاره به فرصت‌های جذاب همکاری با منطقه ویژه اقتصادی سرخس، گفت: یکی از زمینه‌های این همکاری، در حوزه حمل‌ونقل بین کشورهای مشترک المنافع با ایران است که در قالب کریدورهای حمل‌‌ونقلی مختلف از جمله کریدور شمال – جنوب می‌تواند صورت گیرد.

او هدف از سفر خود به منطقه ویژه اقتصادی سرخس را شناخت هرچه بیشتر این منطقه، تقویت همکاری‌ها و توسعه مناسبات بین کشورهای CIS و این درگاه مهم بین‌المللی عنوان کرد.

کریم اف با اشاره به ظرفیت بسیار بالای این منطقه به ویژه در حوزه زیرساخت‌های لجستیکی و موقعیت ممتاز جغرافیایی آن تصریح کرد: تمامی امکانات در سرخس و منطقه ویژه مهیا شده است و باید به بهترین شکل از این ظرفیت فراملی استفاده کرد.

او تاکید کرد: شورای بین دولتی مدیریت راه کشورهای مشترک المنافع (CIS) تمام تلاش خود را برای حل مشکلات ترانزیت و تقویت مناسبات ریلی در حوزه CIS به کار خواهد گرفت.

کریم اف با اشاره به اهمیت جایگاه شورای بین دولتی مدیریت راه‌ها و عضویت برخی شرکت‌های خصوصی در آن، بر لزوم تبادل تجربیات بین شرکت‌های عضو آن شورا و همتایان ایرانی خود تأکید کرد.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید