فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

توسعه همکاری میان مناطق ویژه اقتصادی سرخس و بیرجند برای تقویت کریدور شمال جنوب

با رویکرد توسعه همکاری میان مناطق ویژه اقتصادی و تقویت کریدور شمال جنوب، مدیران منطقه ویژه اقتصادی بیرجند از زیرساخت‌های ریلی، جاده‌ای و هوایی و همچنین واحد‌های صنعتی منطقه ویژه اقتصادی سرخس دیدن کردند.

مدیر خدمات تولید و صنعت منطقه ویژه اقتصادی سرخس در گفت‌وگو با آستان نیوز اظهار کرد: در این بازدید علاوه‌بر بررسی پتانسیل‌ها و ویژگی‌های مشترک دو منطقه در راستای هم‌افزایی برای رشد تولید و توسعه زیرساخت‌ها، موضوع تقویت کریدور شمال جنوب از مسیر سرخس، بیرجند و در نهایت چابهار و بندر شهید رجایی مورد تبادل نظر قرار گرفت.
محمدحسین صبائی گفت: در بازدید صورت گرفته از واحد‌های صنعتی منطقه ویژه اقتصادی سرخس نیز مسائلی از قبیل مشوق‌های سرمایه‌گذاری، معافیت‌های گمرکی و همچنین شرایط ایجاد اشتغال پایدار بررسی شد.
او مسائل و مشکلات موجود در حوزه گمرک و واحد‌های تولیدی و صنعتی در مناطق ویژه اقتصادی سرخس و بیرجند را بخشی دیگر از موضوعات مطرح شده در این بازدید عنوان کرد و افزود: با تبادل نظراتی که میان مدیران ارشد دو منطقه صورت گرفت، به نقاط مشترک و راهکارهایی برای حل مشکلات رسیدیم که اجرای آن باعث تقویت بنیه مدیریت و قدرت تصمیم گیری بالا خواهد شد.
مدیر خدمات تولید و صنعت منطقه ویژه اقتصادی سرخس ادامه داد: علاوه‌براین، مدیران ارشد دو منطقه خواستار افزایش ارتباط و همکاری‌های دو جانبه مستمر و پایاپای شدند.
استفاده از تجربیات منطقه ویژه اقتصادی سرخس
مدیر گمرک و ترانزیت منطقه ویژه اقتصادی بیرجند نیز در این بازدید، زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی سرخس را فوق‌العاده توصیف کرد و گفت: حجم کاری بالا و گستردگی فعالیت‌ها در این منطقه قابل توجه است.
حسن رجبی اظهار کرد: در این بازدید علاوه‌بر آشنایی بیشتر با زیرساخت‌ها و فرایند امور در منطقه ویژه اقتصادی سرخس، بر افزایش تعامل میان دو منطقه به منظور توسعه همکاری‌ها و حضور پر رنگ‌تر در کریدر شمال جنوب نیز تاکید شد، چراکه نیاز است مناطق ویژه‌ای که در این مسیر قرار دارند، با یکدیگر تعامل بیشتری داشته باشند.
او ادامه داد: با توجه به فعالیت منطقه ویژه اقتصادی سرخس در سه حوزه هوایی، زمینی و ریلی و نیز قدمت بیشتر آن نسبت به منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، امیدواریم بتوانیم از تجربیات سرخس برای توسعه فعالیت‌ها و زیرساخت‌ها استفاده کنیم.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید