فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

حضور منطقه ویژه اقتصادی سرخس در نمایشگاه اختصاصی آلماتی قزاقستان

رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی سرخس از حضور این موسسه در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در شهر آلماتی جمهوری قزاقستان خبر داد.

محمدرضا برهمند در گفت‌وگو با اداره ارتباطات و رسانه بنیاد با اشاره به جایگاه استراتژیک و مهم منطقه ویژه اقتصادی سرخس در دروازه ورودی به آسیانی میانه بیان کرد: با توجه به این‌که قزاقستان یکی از سه مقصد و مبدا مهم کالایی در حوزه CIS (کشورهای مستقل مشترک المنافع) به‌شمار می‌رود و ارتباط گسترده ای از نظر تجاری بین منطقه ویژه سرخس و قزاقستان وجود دارد، در این نمایشگاه حضور یافته ایم.

ارتقای سطح تعاملات با سرمایه گذاران خارجی

وی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی سرخس در واقع چهارراه اتصال جهانی و نقطه‌ای است که کشورهای حوزه CIS را به آب‌های آزاد از جنوب و اروپا از غرب متصل می‌کند، این منطقه زیرساخت‌های بسیار خوبی به ویژه در بخش بارانداز و لجستیکی اعم از زمینی و ریلی دارد و از همین رو معرفی این ظرفیت‌ها به صاحبان کالا و شرکت‌های بزرگ عرصه هایی مانند حمل و نقل، هدف اصلی حضور در این نمایشگاه است.

رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی سرخس، برقراری ارتباط قوی و موثر با مراکز تجاری و مناطق ویژه استان آلماتی قزاقستان را از دیگر اهداف این منطقه برا شرکت در نماشگاه مذکور عنوان کرد. برهمند تاکید کرد:

جذب سرمایه‌گذار در حوزه انرژی

برهمند درباره برنامه‌های این منطقه در نمایشگاه گفت: بازدید از مناطق ویژه اقتصادی، بازدید از منطقه مرزی مهم خارگاس و ارتباط موثر با جامعه هدف در قزاقستان، از جمله این برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: حضور در نمایشگاههایی از این دست، تاثیر بسزایی در رشد شاخصه‌های آماری در حوزه تخلیه و بارگیری، افزایش ترانشیپمنت کالا و همچنین جذب سرمایه‌گذار در حوزه انرژی و فعالیت های زمینه گاز و پتروشیمی خواهد داشت.

برهمند افزود: با حضور در نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان و ایجاد زمینه ارتباط و انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری، درصدد هستیم آمار ترانزیت، صادرات، تخلیه و بارگیری در منطقه را از وضعیت فعلی که 350 هزار تن است، به 2 میلیون تن در سال برسانیم.

گفتنی است، نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران از 11 تا 13 تیرماه در شهر آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید