فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

رایزنی برای تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به قطب حمل‌ونقل ریلی، جاده‌ای و هوایی حوزه CIS

پس از سرمایه‌گذاری ۲۵۰۰ میلیارد ریالی روس‌ها در منطقه ویژه اقتصادی سرخس برای احداث سایت تخصص ترانشیپ زغال سنگ و کود پتاس، حالا با گذشت کمتر از یک ماه از امضاء این قرارداد، دومین شرکت سرمایه‌گذار روسی برای تبدیل این منطقه به قطب حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی در بین کشورهای حوزه CIS با مدیران آن رایزنی کردند.

به گزارش اداره ارتباطات و رسانه، با توجه به ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی سرخس که امکان جابجایی بار را از طریق خطوط ریلی، جاده‌ای و هوایی فراهم می‌کند، مدیران و کارشناسان یک شرکت هواپیمایی روسی از امکانات و زیرساخت‌‌های این منطقه و شهرستان سرخس نظیر فرودگاه بین‌المللی، خطوط ریلی عریض و نرمال، گمرک، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و راه آهن دیدن کردند.

محمدرضا برهمند رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی سرخس، هدف از این بازدید را ایجاد قطب سه وجهی انتقال کالا در منطقه ویژه اقتصادی سرخس از مبدا یا به مقصد روسیه عنوان کرد.

او ادامه داد: بدین ترتیب که کالا از روسیه به‌صورت هوایی به فرودگاه سرخس منتقل شده و از طریق این منطقه به روش‌های ریلی، هوایی یا جاده‌ای به کشورهای ترکیه و هندوستان و اروپا ارسال می‌شود.

برهمند با اشاره به رونق جذب سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: ایجاد زیرساخت‌ها و اجرای طرح‌های توسعه منطقه در کنار مزیت‌های آن برای سرمایه‌گذاران، باعث شده شاهد روند رو به رشد سرمایه‌گذاری خارجی در سرخس باشیم.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید