فارسی | English | Russia

شنبه 23 تیر 1403

آخـرین خبـــر

سیاه‌پوش شدن منطقه ویژه اقتصادی سرخس هم‌زمان با آغاز ماه محرم/ تدارک برنامه‌های عاشورایی در این منطقه

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: هم‌زمان با آغاز ماه محرم‌الحرام تمامی معابر و میادین اصلی شهر سرخس و منطقه و شرکت‌های مستقر این منطقه باهدف برجسته‌سازی عناصر و انتقال پیام عاشورا و ایجاد فضای معنوی مناسب برای عزاداری سرور و سالار شهیدان سیاه‌پوش شدند.

محمدرضا برهمند به برنامه‌های فرهنگی منطقه ویژه اقتصادی سرخس در ایام ماه محرم اشاره کرد و گفت: این مراسمات هم‌زمان با آغاز ماه محرم شروع و تا دهم محرم ادامه دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی منطقه ویژه اقتصادی سرخس افزود: هم‌زمان با ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش تمامی معابر و میادین اصلی شهر سرخس و منطقه و شرکت‌های مستقر این منطقه باهدف برجسته‌سازی عناصر و انتقال پیام عاشورا و ایجاد فضای معنوی مناسب برای عزاداری سرور و سالار شهیدان سیاه‌پوش شدند.

وی با اشاره به شرکت کارگران، مدیران و سرمایه‌گذاران مستقر در منطقه و همه شرکت‌های پیمانکاری در مراسمات عزاداری دهه اول محرم، گفت: برای یازدهمین سال مراسمات دهه اول در این منطقه برگزار می‌شود.

برهمند، قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی، مداحی و مرثیه‌سرایی، سینه‌زنی و از جمله برنامه‌های این ایام در هر روز از آن عنوان کرد و افزود: برپایی ایستگاه‌های صلواتی تا پایان محرم در سطح شهر سرخس و توزیع ۵۰۰ پرس غذای گرم بین رانندگان ورودی به این منطقه در روز تاسوعا و عاشورا از دیگر برنامه‌های منطقه ویژه اقتصادی سرخس است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی منطقه ویژه اقتصادی سرخس در پایان بیان کرد: احیای معارف عاشورایی و آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ و قیام عاشورایی و شناخت اهداف امام حسین (ع) از این قیام از مهم‌ترین اهداف برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای ماه محرم است.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید