فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

ظرفیت احداث شهر انرژی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس با اشاره به پتانسیل‌های موجود در این منطقه گفت: منطقه ویژه اقتصادی سرخس با توجه به هم‌جواری با سد دوستی، برخورداری از گمرک اختصاصی، فرودگاه بین‌المللی، راه‌آهن، نیروگاه و پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد، می‌تواند بهترین منطقه در شمال و شمال شرق کشور برای احداث شهر انرژی باشد.

محمدرضا کلائی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به برگزاری نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد و ویژه کشور، اظهار کرد: در این نمایشگاه، شرکت‌ها و مجموعه‌های مرتبط با زنجیره تامین نفت، گاز و پتروشیمی مانند بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های تولیدی مرتبط با حوزه انرژی حضور دارند و ما در منطقه ویژه اقتصادی سرخس نیز با هدف معرفی‌های پتانسیل‌های این منطقه در این نمایشگاه حضور یافته‌ایم.

استقبال سرمایه‌گذاران و صاحبان کالا با توجه به زیرساخت‌های منطقه ویژه سرخس

وی با اشاره به استقبال سرمایه‌گذاران و صاحبان کالا در بازدید از غرفه منطقه ویژه اقتصادی سرخس خاطرنشان کرد: فعالیت منطقه ویژه اقتصادی سرخس در مرزهای زمینی، هوایی و ریلی و همچنین موقعیت استراتژیک آن به‌دلیل این‌که دروازه ورود به کشورهای آسیای میانه، چین و روسیه به حساب می‌آید، موجب استقبال و اشتیاق سرمایه‌گذاران و صاحبان کالا برای بازدید از زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی سرخس شده است.

لزوم جلوگیری از خام فروشی در کشور

کلائی با اشاره به این‌که ایران یکی از بزرگ‌ترین ذخایر هیدروکربنی در دنیا را در اختیار دارد، گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا علاوه ‌بر جلوگیری از خام فروشی، بتوانیم حجم صادرات محصولات تولیدی حاصل از منابع انرژی را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه‌های مختلف انرژی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور وجود دارد که امیدواریم برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست، زمینه توسعه سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی را فراهم کند.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید