فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

مردم منطقه از تحولات تبدیل سرخس به منطقه آزاد منتفع خواهند شد

معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر ریاست جمهوری گفت: با اقدامات جامعی که در سطح حاکمیت و دولت برای تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به منطقه آزاد صورت گرفت، مردم از انتفاع آن بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سرخس، سید امیرحسین مدنی در  سفر یک روزه به شهرستان سرخس در جلسه شورای اداری شهرستان سرخس اظهار کرد: با شرایط و تسهیلاتی که به دنبال تصویب منطقه ویژه اقتصادی سرخس به عنوان منطقه آزاد رقم خواهد خورد، این بخش را دچار تحول خواهیم کرد.
او با تاکید بر حفظ منافع مردم سرخس در این اقدام خاطرنشان کرد: تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به منطقه آزاد، سال‌ها دغدغه و انتظار مردم بوده است که در این دولت و با اقداماتی که به صورت جامع در سطح حاکمیت و دولت صورت گرفت، مصوب شد.
معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر ریاست جمهوری، بازدید از سند پیشرفت منطقه‌ای سرخس و تبیین جهاد سازندگی در این شهرستان را یکی از اهداف این سفر عنوان کرد.
او ادامه داد: یکی از واحدهایی که در تامین انرژی شمال شرق کشور نقش مهمی دارد، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس می‌باشد که برای فراهم‌سازی گاز چندین استان به طور جهادی در حال تلاش است.
دبیر شورای عالی جهاد سازندگی افزود: یکی از موضوعات در دستور کار در ستاد حمکرانی مردمی، پیگیری افتتاح ساختمان جهاد سازندگی در شهرستان‌های استان خراسان رضوی است که در سرخس به عنوان سومین شهرستان، این مجموعه مردمی راه‌اندازی شد تا از این طریق گفتمان جهاد سازندگی را احیا کنیم.

گفتنی است، دستیاران مردمی‌سازی فرمانداران شهرستان‌های خراسان رضوی در حاشیه چهارمین دوره آموزشی خود در سرخس که به همراه معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر ریاست جمهوری شرکت کرده بودند، از واحد‌های تولیدی و سایت‌های لجستیکی منطقه ویژه اقتصادی دیدن کردند.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید