فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

هنرمندان مشهدی غریب تر از هرزمان دیگر..

جشنواره سینمایی اختران به همت منقطه ویژه اقتصادی برگزار می شود

دراین نشست که به دعوت سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی و از ساعت 10/30 سه شنبه 25 مهرماه 1402 ودرسالن شماره 2 روزنامه قدس برگزار شد، سرهنگ علی اصغر رجبی ضمن تشریح اهم ماموریتهای این سازمان افزود پنجمین جشنواره فیلم بسیج اختران باهدف حمایت و ایجاد امید میان فیلمسازان خراسانی از 3لغایت 5 آبانماه در شهرستان سرخس برگزار خواهد شد.

احمدرضا عرفانی نماینده منطقه ویژه اقتصادی با اشاره به اهمیت تاریخی و جغرافیایی شهرستان سرخس، افزود منطقه ویژه اقتصادی سرخس در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود و حمایت از هنرمندان خراسان رضوی با دستور ویژه آقای دکترکلایی نسبت به حمایت و بخشی از مراحل میزبانی جشنواره اقدام نموده است و امیدواریم در سالهای آینده با همیاری سایر دستگاهها جشنواره اختران را در قامت یک رویداد خاص برگزار کنیم.

محمدعلی صباغی دبیر جشنواره ضمن قدردانی از سپاه ناحیه سرخس، فرمانداری، شهرداری،پالایشگاههای نفت و گاز وبصورت خاص منطقه ویژه اقتصادی سرخس در اجرای هرچه بهتر جشنواره اختران، برگزاری جشنواره در شهرسرخس را از دومنظر حائز اهمیت نامید؛ اول اینکه این اقدام موجب ایجاد شعف وانگیزه در میان مردم شهرستان بویژه هنردوستان خواهدشد وقطعا برای تولیدات هنرمندان شاخص ایجاد سوژه های نو و دغدغه های موثر خواهد کرد.

واز طرفی تغییر میزبانی جشنواره پس از 12سال نشان از عدم تعامل موثر مدیریت فرهنگی شهرداری مشهد با برگزار کنندگان دارد، وی در همین راستا افزود دقیقا مشخص نیست مسئولان محترم حوزه فرهنگی از چه سبک و شیوه حمایت میکنند که در این دوره تاکنون حتی یک فیلم فاخر و درشان پایتخت معنوی ایران تولید نشده است و از طرفی حتی حاضر به حمایت و مشارکت در رویدادهای فرهنگی بسیجی و جهادی هم نیستند.

در این لحظات چندنفر از حضار نسبت به عملکرد بعضی از مسئولین انتقادات شدیدی داشتند که صباغی از میهمانان خواهش کرد باتوجه به عدم حضور افراد ازکسی نام برده نشود. درخاتمه صباغی ضمن ابراز خرسندی از ارسال 220اثر به دبیرخانه جشنواره اعلام کرد، هیئت انتخاب از این میان تعداد 46 اثر در بخشهای داستانی، مستند، پویانمایی، نماهنگ، یکصدثانیه ای و فیلمنامه را برای بخش مسابقه برگزیدند.

داوران بخش نهایی این دوره از جشنواره، سیدمهدی رضازاده، نسرین شامحمدی و علی عظیم زاده خواهند بود. جشنواره فیلم اختران از سوم لغایت پنجم آبانماه به میزبانی شهرستان سرخس برگزار خواهد شد.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید