فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

آمادگی آستان قدس برای افزایش حمایت از بخش خصوصی و کارآفرینان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه اقتصادی بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی از آمادگی این مجموعه برای افزایش حمایت از بخش خصوصی و کارآفرینان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، محمد دلبری در نشست با رئیس اتاق تعاون خراسان رضوی، گفت: این مجموعه آماده همکاری مشترک با اتاق تعاون برای کمک به بخش خصوصی به‌منظور بررسی و پیشبرد اهداف دو جانبه است. وی ضمن تاکید بر لزوم ارتقاء و تقویت بخش خصوصی افزود: بر اساس سیاست‌های ابلاغی تولیت آستان قدس رضوی، یکی از وظایف اصلی این نهاد، تسهیل و حمایت از بخش خصوصی است. معاون برنامه‌ریزی و توسعه اقتصادی بنیاد بهره‌وری موقوفات با اشاره به امتیازات منطقه ویژه اقتصادی سرخس تصریح کرد: می‌توان با انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه فی‌مابین بنیاد بهره‌وری موقوفات، اتاق تعاون استان و مدیریت منطقه ویژه اقتصادی سرخس، از طریق اجرای طرح‌های مشارکتی از ظرفیت‌های این منطقه استفاده کرد که نه تنها پیشرفت اقتصادی استان، بلکه کشور را به دنبال خواهد داشت.

لزوم تعامل میان تمامی دستگاه‌ها برای تحقق رشد اقتصادی

دلبری تصریح کرد: حوزه اقتصادی کشور دقیقا مانند چرخ‌دنده‌های یک ساعت است که برای دست کار کردن آن، باید همه قطعات بزرگ و کوچک هماهنگ باشند و برای حل مشکلات اقتصادی نیز باید همین اتفاق بیفتد. وی حل مشکلات و حل و فصل مسائل این حوزه را نیازمند تعامل و همکاری همه سازمان‌ها دانست و گفت: در این راستا دولت باید در اولین قدم، نسبت به یکپارچه‌سازی تمامی اموری که به رشد اقتصادی کمک می‌کند، اقدام کند. وی ادامه داد: همچنین در راستای اجرای فرامین و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی، کمک به کارآفرینان، لازم است همه ارکان نظام در تعامل بیشتر با بخش خصوصی، سازوکارهای رفع موانع این حوزه را مشخص و اجرایی کنند.

آمادگی آستان قدس برای حمایت بیشتر از بخش خصوصی و کارآفرینان

دلبری ادامه داد: خوشبختانه با عنایت حضرت رضا(ع) و روحیه تعامل بین دستگاه‌های بخش خصوصی و دولتی، در این حوزه استان خراسان رضوی شرایط بهتری نسبت به سایر استان‌ها دارد و با مسائل و مشکلات کمتری روبرو است که ان‌شاالله نیز شرایطی بهتری برای فعالیت‌های اقتصادی فراهم خواهد شد. دلبری همچنین با اشاره به ساختار جدید و سیاست‌های ابلاغی آستان قدس رضوی اظهار کرد: مصمم هستیم در راستای بهبود وضعیت اقتصادی مردم، حمایت از بخش خصوصی و کارآفرینان را افزایش دهیم و اموری که این بخش توانایی انجام آن را دارد، به آن‌ها واگذار کنیم.

ظرفیت تقویت بخش مردمی اقتصاد با همکاری آستان قدس رضوی

رئیس اتاق تعاون استان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: می‌توان با ارائه طرح‌های نوین و اقتصادی در حوزه‌های مختلف و با همکاری آستان قدس رضوی، بخش مردمی اقتصاد را تقویت و از آن حمایت کرد. اسماعیل آذری ضمن استقبال از انعقاد تفاهم‌نامه بین اتاق تعاون استان  و بنیاد بهره‌وری موقوفات افزود: با توجه به تاثیر بخش تعاون بر بهبود فرهنگ کار جمعی در اقتصاد کشور، توسعه تعاونی‌ها و رفع مشکلات آن‌ها می‌تواند راه موثری برای ارتقاء فرهنگ کار جمعی در بخش اقتصاد تلقی شود.

ظرفیت منطقه ویژه سرخس برای کارآفرینان

رئیس اتاق تعاون استان ادامه داد: خوشبختانه خراسان رضوی با بیش از 7 هزار تعاونی فعال در حوزه‌های مختلف، می‌تواند گام مهمی برای تحقق اهداف در کشور بردارد. وی به ظرفیت‌های مرزی استان دراین حوزه هم اشاره و تصریح کرد: در منطقه‌ای مانند منطقه ویژه اقتصادی سرخس، امکانات خوبی فراهم شده است که کارآفرینان می‌توانند با کمک‌های مادی و معنوی آستان قدس رضوی، ایده‌های نوینی را اجرا کنند. آذری افزود: تحقق این مهم علاوه‌بر اشتغال‌زایی در منطقه، باعث بهبود وضعیت اقتصادی کل استان خراسان رضوی خواهد شد.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید