فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

افتتاح جایگاه سوخت منطقه ویژه اقتصادی سرخس

جایگاه سوخت منطقه ویژه اقتصادی سرخس با مشارکت آستان قدس رضوی و بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ما، علی تاتار قائم مقام مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس درباره لزوم احداث این جایگاه گفت: با توجه به احداث کریدور ترانزیتی شهید سپهبد قاسم سلیمانی و اتصال منطقه ویژه اقتصادی سرخس به نقطه صفر مرزی و از طرفی تجمیع گمرکات در منطقه، این نیاز وجود داشت تا جایگاهی در ورودی منطقه برای سوخت‌گیری ناوگان حمل‌ونقل و جلوگیری از عزیمت به شهرستان سرخس احداث شود.

او ادامه داد: همچنین تردد ناوگان حمل‌ونقل داخلی و خارجی برای انتقال کالا در داخل منطقه و طی کردن مسیر کامیون‌ها از طریق این کریدور بین‌المللی، لزوم ایجاد جایگاهی برای سوخت‌گیری را دوچندان کرده بود.

 ۱۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

قائم مقام مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس، اعتبار سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای اجرای این پروژه را بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این جایگاه توسط بخش خصوصی احداث شده است.

تردد بالای خودروهای سنگین و نیاز به جایگاه سوخت خارج شهر

تاتار با اشاره به اینکه ۸۰ درصد صادرات کالاهای استان خراسان رضوی از مرز سرخس انجام می‌شود، تصریح کرد: به‌دلیل افزایش تردد کامیون‌ها در منطقه سرخس، نیاز بود برای کاهش مشکلات شهروندان و جلوگیری از تردد خودروهای سنگین در سطح شهر، یک جایگاه سوخت‌ در مکانی بیرون از شهر احداث شود که منطقه ویژه اقتصادی سرخس با واگذاری زمین احداث جایگاه به بخش خصوصی، کمک شایانی برای رفع این مشکل کرد.

او ادامه داد: با احداث این جایگاه، کامیون‌ها پس از سوخت‌گیری در جایگاه جدید، وارد منطقه ویژه اقتصادی سرخس شده و از طریق کریدور ترانزیتی که منطقه را به نقطه صفر مرزی متصل می‌کند، به سمت مرز حرکت می‌کنند.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید