فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

بازدید مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واحد‌های تولیدی منطقه ویژه اقتصادی سرخس

با رویکرد حمایت از اشتغالزایی و اجرای طرح‌های صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور کارگری از واحد‌های تولیدی این منطقه همچون پوشاک چین، جاده ابریشم سرخس و کارخانه کاشی تندیس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه ویژه اقتصادی سرخس همچنین در جلسه‌ای که به دنبال این بازدید برگزار شد، با حکم وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی احمد باقریان سرپرست واحد کار و خدمات اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی سرخس منصوب شد.

در جلسه معارفه مدیر واحد کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی سرخس که با حضور دکتر غلامرضا عباسی مشاور و نماینده معاونت روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی محمد امین بابایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، دکتر محمدرضا برهمند رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی سرخس و جمعی از مدیران این منطقه برگزار شد، بر توسعه اشتغالزایی و ارائه تسهیلات به مراجعه‌کنندگان گمرک سرخس تاکید شد.

در این جلسه، عباسی با اشاره به رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر ایجاد اشتغال اظهار کرد: با توجه به شعار امسال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید، مناطق ویژه اقتصادی هم‌پای سایر بخش‌ها باید توجه ویژه‌ای به این حوزه داشته باشند.

او نگاه وزارت کار را نگاه حمایتی و تعاملی عنوان کرد و گفت: با توجه به این‌که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از اعضای دبیرخانه مناطق آزاد است، در تلاش هستیم با حمایت‌های دولت سیزدهم، بتوانیم شناخت کلی نسبت به مناطق ویژه اقتصادی داشته باشیم تا بدین وسیله از حقوق مناطق حمایت کنیم.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: آستان قدس رضوی هم به عنوان متولی منطقه ویژه اقتصادی سرخس، با توجه به سیاست‌های اقتصادی کشور، توسعه اشتغال، تسهیل امور و کاهش بروکراسی های اداری را در دستور کار خود قرار داده است.

او افزود: منطقه ویژه اقتصادی سرخس رشد بسیار خوبی به ویژه طی دو سال گذشته داشته است و امیدواریم در بازدید بعدی شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این منطقه باشیم.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید