فارسی | English | Russia

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

آخـرین خبـــر

هدفگذاری برای طراحی و تدوین پیوست علمی ، فرهنگی و اقتصادی در سرخس با حمایت آستان قدس

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در بازدید از منطقه ویژه سرخس و زیرساخت‌های فرهنگی این شهرستان گفت: با توجه به تاکید تولیت آستان قدس مبنی بر این‌که هیچ کاری نباید بدون پیوست علمی و فرهنگی باشد، آماده هستیم این پیوست را با همکاری مسئولان شهرستان سرخس طراحی و تدوین کنیم.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سرخس، دکتر عبدالحمید طالبی اظهار کرد: آستان قدس خود را موکلف می‌داند نسبت به ارائه خدمات در مناطقی که موقوفه حضرت رضا(ع) است، به ویژه سرخس که بزرگ‌ترین موقوفه را به خود اختصاص داده، اقدام کند‌.

او از برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های جدید در بخش‌های علمی و فرهنگی در سرخس خبر داد و افزود: به همت موسسات آستان قدس رضوی، تاکنون خدمات خوبی در قالب فرهنگسرای بزرگ امام رضا، کتابخانه، مسجد و… به مردم ارائه شده است و براساس تمهیدات صورت گرفته در آینده نزدیک با حضور موسسات مختلف آستان قدس، شاهد اجرای خدماتی متنوع‌تر و بروزتری خواهیم بود‌.

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، سرخس را قطب بزرگ فرهنگی، کشاورزی و اقتصادی شرق کشور عنوان کرد و گفت: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارائه خدمات از سوی آستان قدس در هرجا که موقوفه حضرت رضا(ع) در آن قرار گرفته باشد، در تلاش هستیم خدمات بهتر و بیشتری را به مردم سرخس ارائه کنیم.

او با اشاره به رشد و توسعه جلسات خانگی قرآن کریم به عنوان یکی از توصیه‌های تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: سازمان علمی و فرهنگی آماده انجام هرگونه همکاری در این خصوص است.

طالبی درباره درخواست‌های مطرح شده برای احداث هنرستان امام رضا در سرخس اظهار کرد: چنانچه از سوی آموزش و پرورش مانعی وجود نداشته باشد، بنیاد فرهنگی امام رضا می‌تواند اجرای این طرح را بر عهده بگیرد و بدین وسیله به پرورش نیروی انسانی ماهر نیز کمک کند.

او با اشاره به فعالیت‌های اقتصادی صورت گرفته در سرخس توسط آستان قدس تصریح کرد: در کنار فعالیتهای فرهنگی فعالیت‌های اقتصادی توجهی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس انجام شده که در کنار اشتغالزایی صورت گرفته برای جوانان بومی، به سهم خود به اقتصاد کشور کمک کرده است.

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مناقصات را دریافت کنید